Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Novinky

 

 

kytara Bluegrass, česká specialita?  / Autor: Ondřej Kozák /

5 predsudků o basácich a hraní na basu

Muzikanti muzikantům. Na Plumlově se konala Hudební sešlost
Zdroj: http://prostejovsky.denik.cz/kultura_region/muzikanti-muzikantum-na-plumlove-se-konala-hudebni-seslost-20170813.html

2. Sešlost  /12.8.2017/

Ahoj všichni,

 

A léta běží vážení… Rok se s rokem sešel a je tu před námi další ročník Sešlosti. Stejně jako život, je i vývoj v jednotlivých kapelách rozmanitý, a došlo k rozdrobení i ke vzniku nových seskupení.
Představení kapel, které na akci vystoupí:Pavlína Aschena a přátelé Po rozdrobení (bohužel) folk – rockové skupiny Band-A s vlastní úspěšnou tvorbou, pokračuje dále nová sestava Na Knop pod vedením Pavly Aschenbrennerové. Na Knop - kapela, co se skládá ze tří členů Band-A a tří nových (bubeník pouze na velká pódia). Tedy formace šesti lidí, co se budou zabývat tvorbou Pavlíny. 12. 8. 2017 však zahraje na Sešlosti sestava pětičlenná, a to písničky převzaté a snad i nějakou z vlastní tvorby. Kapela je zatím ve fázi zkoušek, ale 19. 12. 2017 by měla kapela vystoupit v Avatarce na Vánočním koncertu pořádaném Pavlínou a představit pouze vlastní tvorbu. Co se týče rozdílu mezi Band-A a Na Knop... Na Knop bude více folkovější a snad se splní přání a očekávání Pavly. Na Knop tedy tvoří Pavlína - flétny, kytara, klávesy, zpěv, Jakub Kýr- kytara, housle, zpěv, Filip Pírek - kytara, zpěv, Jarek Procházka - basa, Eva Procházková - perkusní nástroje.
Karanténa Kapelu od roku 2002 vede Jarda Focher (baskytara, zpěv), který jako jediný ze stávajících členů je v Karanténě od jejího prvopočátku. Karanténa je zaměřena na country hudbu. Míla Špačková (zpěv), Karel Pospíšil (kytara, foukací harmonika, zpěv), Honza Kubina (sólová kytara), Petr Carda (mandolína), Olda Šanda (dobro). Repertoár se skládá převážně z převzatých skladeb př.: Zelenáči, Plavci, Paběrky, Bobek a jiné. Kapela má i pár skladeb vlastní tvorby a hraje na různých festivalech i zahrádkách. Má vlastní ozvučení pro středně velké akce a veškeré vybavení, co kapela potřebuje. Můžete se těšit i na country tanečníky, ke kterým se můžete přidat a tančit s nimi. Pro hlasovou indispozici Karla Pospíšila bude zpívat bývalý člen Laďa Berka. 
EX „19RUMŮ“ Po rozdrobení kapely (bohužel) uvidíme v rámci Jam session bývalé stálice, které určitě nezapadnou! Eduard Havíř - šestistrunná kytara, foukací harmoniky, zpěv, Eda je dvorním tvůrcem všech plakátů Sešlosti. Zdenek Michalec - šestistrunná kytara, zpěv, je každý rok „1. náměstkem“ Sešlosti a společně s Jiřím Kučerou je jejím duchovním tvůrcem. Oba dva společně pokračují v myšlence „19rumů“ postavené na možnosti si vzájemně zahrát s kýmkoliv, kdo projevil zájem i bez potřeby patřit do oficiálního hudebního tělesa. Repertoár je celkem rozmanitý a pohybuje se v country, folku, oldies, popu, rocku, blues… a většinou prezentuje program "pro každého něco". Oba hrají bez aparatury, mezi lidmi u stolu a dokáží vás pár hodin pobavit...
Putyk Acoustic Rock je volné sdružení muzikantů, jehož základní sestava se ustálila na terase campu Žralok.Kapela má hodně společného, co se týče filosofie a herní praxe s myšlenkou 19 rumů a její členové se na různých akcích dost často potkávají a prolínají. Amatérská parta (P.A.R.), prezentující hudební hospodskou „nekulturu“, se do dnešní podoby přetváří asi již tři roky. Její počátky vznikaly postupně a z příležitostného hraní pro zábavu hospody dnes stále rozšiřuje repertoár známých skladeb od lidových, country, blues rocku, popu až po rock, dle nálady publika. Snahou členů je interpretovat muziku v čistě akustickém provedení v odvážně upravených táborákových aranžích především u rockových písní. Tomu odpovídá i současné muzikantské složení – Martin Bureš (zpěv, akustická kytara, foukací harmonika), Jarek Ch. Somr (zpěv, doprovodná kytara), Jarda Bajer (banjo, kytara, vokál), Pavel Navrátil (housle, vokál) a nové mladé posily Vojtěch Kůrka (baskytara),Vilém Bajer (bicí, cajon, rytmika), Jirka Kučera (manažer).
H&H Band Podobně jako u 19 Rumů, došlo i k rozdrobení kapely Avatarka Band a vzniklo nové seskupení, které se orientuje na country, folk, blues a rakec. Složení: Natálie Morávková - zpěv, Jan Sekanina (Velký Honza) virtuóz-sólista na jakoukoliv kytaru, která je právě k mání, momentálně zajíždějící svůj životní obojživelný kytarový nástroj. Vyznačuje se neutuchající vášnivou sólovou hrou. Jan Pospíšil (Malý Honza) - akční doprovodný kytarista s velkým pohybovým rozsahem a zpěvák. Oba dva Honzové patří už dlouhodobě ke zdejší muzikantské komunitě a zejména účast na jam session je jejich doménou. Hrávali v Litovelské restauraci a v cukrárně Andělské dobroty, nyní hrají v baru na Vápenici a na různých akcích.
Jižní ryba „Frontlady“ kapely je Pavla Vašků. Volné sdružením muzikantů, které občas vystoupí na různých akcích pod vedením Pavly, která se vyznačuje velmi příjemným a osobitým zpěvem s vlastním doprovodem kytary.
Dojem Aktuální sestava formace je Jiří Vašek- elektrická kytara, zpěv, Martin Čížek- perkuse, zpěv, Míša Mariánek- akustická kytara zpěv, Jiří Novák-bicí a Jirka Krč basová kytara zpěv. Tvorba kapely se opírá o texty dnes už nežijících autorů Ivany Vaškové a Dušana Kamzíka (Maličkosti) ale i současných autorů: Tomáš Zelený (Maličkosti, Kosti), Jiří Krč, Martin Čížek, Jiří Vašek. Členové kapely vzpomínají i letos na nedožité šedesátiny bývalého spoluhráče a autora, prostějovského sochaře a keramika Dušana Kamzíka. S odstupem času mají členové kapely pocit, že je s nimi víc, než když s ním vystupovali a na Portě pak hráli jednu z jeho skladeb „V dálce zní“. Dušan byl vždy trochu provokatér a tak mají členové kapely pocit, že posluchači ortodoxního folku museli zase něco skousnout a že se Dušan zároveň se zasloužil o vznik nového hudebního pojetí, které interně nazývají členové kapely „ Hard folk“. V rámci nového stylu došlo i k propojení jiných hudebních žánrů např. Rumby a tanga pod novým označením „Rutango“ resp. „Tarumba“. 

Oba dva roky se celá Sešlost nesla ve velice pozitivním přátelském duchu, takže se všichni těšíme na další, tentokrát 2. ročník, který proběhne již od 15.00 hod. v sobotu 12. 8. 2017 v kempu Žralok!!!
Velmi srdečně zveme příznivce dobré muziky, kteří mají rádi dobrou zábavu, společnou energii a radost – pojďte si s námi zahrát a zazpívat - všichni muzikanti bez rozlišení stylu jsou vítáni!!!

Televizi-zabíječ času - nechte jiným - v Midsomeru, už budou stejně brzy všichni zardoušeni a rozporcováni!

Příspěvek DOBROVOLNÝ.

19.4.2017 Vítáme mezi sebe novou posilu kapely,hráče na mandolinu,Petra Cardu z Olomouce.Ahoj Petře ať se nám společně daří

27.12.2016 Nový přírustek do kapely - elektroakustická kytara Yamaha FGX413SC

http://frontman.cz/ctyri-nejcastejsi-chyby-pri-zive-produkci

5 dobrých důvodů proč dělat muziku

26.11.2016 Děkujeme Karanténě, že jsme si s přáteli mohli zatancovat při krásné muzice a mladé paní za pěkné fotky a videa. Parádní večer to byl. Příště zase někde na shledanou ;-)

Ivana

3.3.2017 Koncert ve Slatinicích

Ahoj Karle ,tak jsem se byl na Vas podivat v tech Slatinicich , bylo to pohlazeni po dusi , meli jste to perfektne nazvucene   a vyber skladeb tam sednul vokaly byly taky bezva ,  spechal jsem protoze v sobotu jsem odjizdel na tyden na hory , ale zustal jsem az do konce bylo, to bezva chtel jsem se za vami zastavit ale pak jsem si rekl ze to necham napriste, musis mi napsat kde budete priste hrat rad prijedu ,ahoj petr

 

TOPlist